Укладання договору про транзит російського газу до Європи через України дозволило знизити тарифи на постачання газу для українських споживачів.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

«І тепер, завдяки тому, що транзит територією України вдалося зберегти, тарифи на транспортування газу для внутрішніх споживачів зменшаться. Це важливо як для побутових, так і для промислових споживачів газу, для конкурентноздатності економіки», — повідомив Вітренко.

За його словами, під час переговорів про транзит газу із Газпромом український уряд ставив Нафтогазу завдання досягти зниження тарифів на газ для населення, зокрема шляхом зменшення тарифу на транспортування.

Водночас в Операторі ГТС підрахували, що продовження транзиту російського газу дозволило зменшити тарифи на транспортування газу, які входять до кінцевого тарифу на газ, у 2 рази за варіанту, якби цього транзиту не було.

«Для споживачів (промисловість та населення) тариф складає 124 гривні за тисячу куб. м (без ПДВ), що вдвічі менше за тариф при «нульовому транзиту» та на 21% нижче у порівнянні з тарифами 2019 року», — повідомили в ОГТСУ.

Раніше в Операторі ГТС повідомляли, що щороку транзит російського газу приноситиме Україні 2% ВВП.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile