Київський бронетанковий завод (КБТЗ), що входить до державного концерну Укроборонпром, придбав у фірми-посередника власні запчастини за завищеними цінами.

Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на ухвали судів у цій справі.

Зазначається, що КБТЗ отримав замовлення у Міністерства оборони на постачання бронетранспортерів БТР-3ДА. Для виконання цього контракту завод передав ніби то для проведення випробувань 35 колісних редукторів та 12 постів для бронетранспортерів компанії-посереднику «Партсет». Передані запчастини вже були у використанні.

Згодом КБТЗ уклав угоду з «Парсет» про купівлю тих самих запчастин у тій самій кількості у компанії «Парсет». Як зазначає слідство, передані запчастини були непридатні для використання та поставлені на КБТЗ за завищеними цінами.

6 червня працівники ДБР провели обшуки на КБТЗ та виявили частину придбаних запчастин

19 червня уряд затвердив проведення аудиту Укроборонпрому та виділив на це 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: