У 2018 році у зв’язку з підвищенням вартості електроенергії через формулу «Роттердам+» у 16 обласних центрах тарифи на громадський електротранспорт зросли або зростуть на 30%-100%.

У 2018 році у зв’язку з підвищенням вартості електроенергії через формулу «Роттердам+» у 16 обласних центрах тарифи на громадський електротранспорт зросли або зростуть на 30%-100%.

Про це повідомляє Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг.

«Протягом 2018 року ціна квитка зросла (або планово зросте) у 16 обласних центрах. У Києві та Дніпрі підвищення на окремі види електротранспорту сягнуло 100%», — йдеться у повідомленні.

Інфографіка Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг

Як зазначає асоціація, у собівартості електротранспорту електроенергія займає 20-25%.

«Отже, здорожчання електроенергії за формулою Роттердам+ для підприємств призводить до подорожчання квитків у транспорті», — пояснили в асоціації.

За даними організації, у Києві через формулу «Роттердам+» переплата з одного квитка у громадському електротранспорті становить 25 копійок, тобто за рік середньостатистичний споживач переплатить 183,6 гривні.

12 липня міський голова Києва Віталій Кличко підписав розпорядження щодо підвищення тарифів на перевезення у міському транспорті, а саме: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та у міській електричці. Від 14 липня разовий квиток на проїзд в одному із видів транспорту коштує 8 гривень.

12 липня під Київською адміністрацією місцеві жителі протестували проти підвищення цін на проїзд у громадському транспорті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 8 гривень за проїзд: три питання про подорожчання столичного транспорту

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що вартість проїзду у громадському транспорті в Києві незабаром зросте. Підвищення вартості проїзду має відбутися 14 липня.

Наприкінці серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про остаточне скасування формули «Роттердам+» з липня 2019 року у зв’язку із запровадженням нового ринку електроенергії.

Формула «Роттердам+» була затверджена НКРЕКП. Там заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій та позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля. З січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла у два рази.

У липні 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула становить корупційну загрозу для держави. Президент Петро Порошенко наголошував, що формула «Роттердам+» є вимогою Міжнародного валютного фонду.

7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роттердам під загрозою: Що шукало НАБУ в Нацкомісії з енергетики та компослуг

4 липня народні депутати подали до суду на тарифний регулятор через «Роттердам+».

Поділитись: