Кандидат в президенти Володимир Зеленський назвав Міхеіла Саакашвілі «захисником демократії України», а Саакашвілі зазначив, що Зеленський «не схожий на жодного з кандидатів».

«Я вважаю, що Саакашвілі захищає демократію України і показує це усіма своїми діями. Я думаю, він серйозний дипломат і серйозний консультант для будь-якого кандидата, який стане президентом — я думаю допомога такої людини знадобиться», — заявив Зеленський перед голосуванням 31 березня.

Водночас, екс-президент Грузії й колишній голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі зазначив «Як же він не схожий на традиційних політиків... А канал грузинського олігарха, ставлячи це питання сподівався, що Зеленський відповість: Та що ви, який ще Саакашвілі, нехай забирається у свою Грузію, — більшість українських «політиків» відповіли б саме так!». 

13 березня прикордонники повідомили, що не збираються пропускати Саакашвілі, який заявив про намір повернутись в Україну 1 квітня.

Нагадаємо, Міхеіл Саакашвілі, який перебуває у Нідерландах після процедури реадмісії Україною, заявив, що хоче повернутись до Грузії та «очистити своє ім'я у суді».

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах. У березні ГПУ повідомила, що призупинила кримінальне провадження стосовно Саакашвілі.

Поділитись: