Президент України Володимир Зеленський запропонував в. о. голови Миколаївської обласної державної адміністрації В'ячеславу Боню написати заяву на звільнення. Рішення пов'язане зі скандалом довкола будівництва аеропорту.

Під час ознайомлення з інфраструктурою та умовами функціонування Миколаївського міжнародного аеропорту 17 липня, Зеленський зазначив, що з ремонтом аеропорту склалася «дивна ситуація, яка викликає багато питань». Це стосується ефективності використання коштів.

«Крім того, ремонт супроводжують постійні скандали – судові справи щодо фірми-підрядника, трагічна ситуація з попереднім директором аеропорту Волошиним», — цитує Зеленського його пресслужба.

Зеленський поцікавився у гендиректора аеропорту Федора Барни, скільки треба коштів і які строки добудови, який пасажиропотік. Той зазначив, що останніми були чартерні польоти у липні, а регулярні рейси не літають, зокрема через брак диспетчерів.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк відповів, що диспетчерів не направляють через відсутність завантаження і чітких графіків регулярного авіасполучення. Президент звернувся з проханням направити диспетчерів на певний період – для експерименту, а гендиректор аеропорту має забезпечити авіаперевізників.

Присутні журналісти та активісти закликали Зеленського сприяти у розслідуванні щодо використання коштів на ремонт летовища. Крім того, наголошувалося, що в області є проблема з криміналітетом, рейдерськими захопленнями та корупцією.

«Ви робите такий вираз обличчя, наче ви ні до чого і перший раз прийшли. Чому ви до людей ставитесь, як до скотів?... Усі кажуть, що Миколаїв є бандитським містом. Це нормально? Чиновники поводяться, як бандити», – звернувся до присутніх миколаївських чиновників Зеленський.

Нині шукають кандидатуру на посаду голови Миколаївської ОДА, додав Зеленський, та закликав активістів запропонувати, кого вони хотіли б бачити очільником облдержадміністрації.

18 березня 2018 року стало відомо, що в Миколаєві у власній квартирі застрелився Владислав Волошин, 29-річний керівник обласного аеропорту, льотчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). Правоохоронці розглядали три версії самогубства.

Владислав Волошин був учасником бойових дій на Донбасі, його нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Він був пілотом штурмовика. У Росії його звинуватили у збитті малайзійського Boeing рейсу МН17.

Колеги Владислава Волошина заявили про тиск на нього з боку ОДА з вимогою підписати акти виконаних робіт від компанії «Житлопромбуд-8», котра здійснювала ремонтні роботи в аеропорту без відповідного договору. 

Глава Миколаївської ОДА Олексій Савченко заявив, що актів не існувало.

У розслідуванні Громадського йдеться, що документи таки існували, вони були складені на підставі неіснуючого договору, що унеможливлювало проведення експертизи і, як наслідок, виплати грошей підряднику. Саме ці акти, за словами колег, відмовлявся підписувати Владислав.

18 січня 2019-го поліція закрила справу про самогубство військового льотчика: експерти не виявили підстав та доводів доведення до самогубства Волошина.

Поділитись: