Президент України Володимир Зеленський написав листа голові Верховної Ради Андрію Парубію. Глава держави знову вимагає зібрати позачергове засідання Верховної Ради.

«Ви влаштовуєте собі майже двомісячні канікули до початку першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Хочу нагадати Вам та іншим народним депутатам України, що один день (!) роботи парламенту коштує платникам податків 13,3 млн грн. Відмовою у скликанні позачергового засідання Верховної Ради України Ви не просто самоусунулися від роботи на благо України та українців, а й виявляєте злочинну бездіяльність, що призводить до розтрати майже 700 млн гривень з державного бюджету», — ідеться в заяві.

Зеленський зазначив, що не здивований відмовою Андрія Парубія, оскільки вважає, що «працездатність та звитяга не є найсильнішими рисами парламенту нинішнього скликання».

Напередодні Зеленський закликав, аби депутати зібрались на позачергове засідання 18 липня. Як повідомив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, президент хоче, аби депутати невідкладно розглянули 3 законопроекти:

Однак, Андрій Парубій заявив, що вимога Зеленського про позачергове засідання Ради суперечить регламенту.

Лист Зеленського до Парубія, 18 липня 2019-го
Фото:

Офіс президента

Нагадаємо, що п’ятниця 12 липня стала останнім робочим днем парламенту VIII скликання. 

20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори на 21 липня. Низка депутатів оскаржила розпуск Ради, але 20 червня Конституційний суд визнав законним розпуск Ради Зеленським.

Поділитись: