Зеленський підписав останній закон для анбандлінгу Нафтогазу
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким операцію з передачі газотранспортної системи України від Нафтогазу до нового Оператора ГТС звільняється від сплати податку на додану вартість. Цей закон був останнім кроком, необхідним для завершення анбандлінгу Нафтогазу.
Про це повідомляють у прес-службі Офісу президента України.
Зазначимо, що цим законом внесли зміни до Податкового кодексу України, яким запровадили тимчасове скасування від ПДВ операції з передачі ГТС новій компанії. Це положення діятиме до 1 січня 2021 року.
«Крім того, згідно з документом, тимчасово, до 1 січня 2021 року, не вважаються постачанням товарів (послуг) операції з надання (передачі) та повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами», — додають в ОП.
Цей закон Рада ухвалила 3 грудня. Тоді за нього проголосувало 328 депутатів.
Підписання закону відбулося напередодні зустрічі українського президента з президентом РФ Володимиром Путіним у «нормандському форматі». Окрім питання конфлікту на Донбасі, під час зустрічі можуть обговорити «газове питання».
15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу. 22 листопада Оператора ГТС попередньо сертифікувала НКРЕКП.
31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу Нафтогазу. За це рішення проголосував 341 депутат. Анбандлінг Нафтогазу — це необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.
Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.
Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.
- Поділитися: