Під час зустрічі у «нормандському форматі» між президентами Росії та України у Парижі будуть присутні міністри енергетики країн, а також топ-менеджери російського Газпрому та Українського Нафтогазу.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко під час брифінгу у Києві 9 грудня.

«Відносно делегації, знаю, що є питання по газу і так далі. У складі української делегації є пан Оржель (міністр енергетики України — ред.) та пан Вітренко (виконавчий директор Нафтогаз — ред.). За необхідності вони будуть брати участь в обговоренні питань газу та інших питань, які їх стосуються», — повідомив Тимошенкою.

Раніше про присутність міністра енергетики Росії Олександра Новака на переговорах у «нормандському форматі» повідомляли російські урядові ЗМІ. Окрім цього, до російської делегації, відповідно до повідомлення, мають увійти топ-менеджери Газпрому, прес-секретар Путіна та помічник президента Росії, якого пов'язують з куруванням «ДНР/ЛНР» Владислав Сурков.

Присутність під час зустрічі у нормандському форматі представників Нафтогазу та Газпрому свідчить про те, що, найімовірніше, не переговорах обговорюватимуть газові питання. Зокрема, укладання договору на транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року, оскільки чинний договір на транзит закінчується 31 грудня 2019 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.

Поділитись: