Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким призначив Ірину Венедіктову генеральним прокурором України.

Про це йдеться у документі № 90/2020 від 17 березня.

Іншим указом №89/2020 глава держави звільнив Венедіктову від тимчасового виконання обов'язків директора Державного бюро розслідувань.

Перед цим Верховна Рада підтримала призначення нинішньої очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка й одразу покинув залу засідання.

Після відставки Руслана Рябошапки обов’язки генерального прокурора виконував його заступник Віктор Чумак, який після голосування парламентом за призначення Венедіктової написав заяву на звільнення.

Поділитись: