Зеленський попросив очільницю МВФ збільшити фінансову допомогу Україні у зв'язку з коронавірусом

Президент Володимир Зеленський у розмові з директоркою—розпорядницею Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою попросив збільшити розмір допомоги Україні через пандемію коронавірусу.

Як повідомляють у пресслужбі офісу президента, Зеленський провів телефонну розмову з Георгієвою ввечері 22 березня. Зокрема, український президент повідомив очільниці МВФ про ситуацію з поширенням коронавірусу в Україні та про заходи, вжиті владою задля недопущення подальшого поширення вірусу.

«Ми обговорили збільшення суми підтримки України з боку Фонду в час великих викликів для економіки, пов’язаних зі світовою пандемією. Україна свідома, що сьогодні потрібно діяти активно та швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії та пов’язаних з нею обмежень на економіку й добробут громадян», — повідомив Зеленський.

Кристаліна Георгієва погодилася продовжувати координацію з Україною щодо можливого виділення додаткової допомоги для подолання наслідків коронавірусу для економіки.

Зазначимо, що напередодні у Нацбанку повідомляли, що Україна претендує на щонайменше 2 програми підтримки МВФ, спрямовані на подолання наслідків коронавірусу. Рішення про виділення коштів в межах цих програм не залежить від виконання Україною вимог МВФ щодо основної програми співпраці (на 5,5 мільярда доларів).

Також у Національному банку України повідомили, що переговори з Міжнародним валютним фондом щодо виділення допомоги на протидію коронавірусу продовжуються, а їхні результати очікуються протягом декількох тижнів.

Раніше президент дав розпорядження Мінфіну домовитися з МВФ про виділення фінансової допомоги Україні у зв'язку з пандемією коронавірусу. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна «просувається вперед» у переговорах з фондом.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.