Президент Володимир Зеленський пояснив, що не одразу офіційно заявив, що літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» збили іранські військові, оскільки не мав даних та доказів.

Про це він розповів в інтерв’ю ізраїльському «9 каналу».

«Я не міг в публічному полі говорити: «Нас збили», але я приїхав до них (до рідних загиблих — ред.) і сказав: «Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас з важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це на сто відсотків не технічна помилка, не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу», — сказав він.

Він уточнив, що вже на другий день після авіакатастрофи знав, що літак збили військові. Проте повідомити публічно про це він не міг, оскільки «не мав даних і доказів».

«Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранську сторону, і вони визнали, що це був не технічний злам або помилка нашого екіпажу і літака МАУ», — додав глава держави.

Нагадаємо, 11 січня 2020-го секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна мала докази ракетного удару в Ірані по літаку Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» ще до того, як відповідну інформацію оприлюднили в інших країнах.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись: