Секретар РНБО: Україна мала докази ракетного удару по літаку ще до заяви Ірану
Україна мала докази ракетного удару в Ірані по літаку Boeing—737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» ще до того, як відповідну інформацію оприлюднили в інших країнах.
Про це ВВС Україна заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.
«Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цю інформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші поважні партнери з інших країн», — сказав він.
Зокрема, за його словами, до Києва надходила інформація від українських експертів з Тегерана.
«Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. З великою імовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада і знаємо, в кого її купили», — зазначив Данілов.
Секретар РНБО вважає, що саме наявність в України цих доказів, а також публічні заяви про те, що серед основних версій є збиття ракетою, і вплинули на зміну позиції Ірану.
«Через дуже короткий проміжок часу, поєднавши всі інформаційні потоки, ми зрозуміли, що відбулося. Ми не могли це зробити одразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран — це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців у зворотний бік», — пояснив він.
Данілов також висловив упевненість, що іранська сторона повністю виплатить компенсацію родинам загиблих і вартості літака.
«Попередньо сьогодні є розуміння, що Іран погодився все це компенсувати, оскільки вони офіційно визнали», — уточнив він.
За його словами, увечері 11 січня президент Володимир Зеленський має обговорити ці питання з лідером Ірану.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- 10 січня президент України Володимир Зеленський зазначив, що не виключає версію збиття літака ракетою, однак додав, що на сьогодні вона є непідтвердженою.
- 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
- Поділитися: