Президент України Володимир Зеленський призначив свого радника з енергетичних питань та колишнього члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Андрія Геруса своїм представником у Кабінеті міністрів.

Відповідний указ опубліковано на сайті Адміністрації президента.

«Призначити Геруса Андрія Михайловича представником президента України у Кабінеті міністрів України», — йдеться в указі президента.

Зазначимо, що Андрій Герус наразі є головою Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг. Часто виступає з критикою компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова та монополізацією нею ринку енергетики.

Народився в 1982 році у м. Нововолинськ Волинської області. У 2004 році закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, економічний факультет, спеціальність — економічна кібернетика. З вересня 2013 року навчається на програмі МВА у Гренобльській школі бізнесу (м. Лондон).

У серпні 2014 року призначений членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Призначити на цю посаду його рекомендував тодішній голова Адміністрації президента Борис Ложкін. До призначення в НКРЕКП працював директором з інвестиційної діяльності ТОВ «Конкорд Капітал» (в компанії з 2007 року). Після звільнення з НКРЕКП влітку 2015 року повернувся до компанії на посаду виконавчого директора.

У команді Зеленського Андрій Герус — відповідав за антимонопольне регулювання та тарифи.

Після звільнення з НКРЕКП Герус — громадський активіст та енергетичний експерт, послідовно виступав за скасування формули «Роттердам+», за якою з 2016-го року розраховують тариф на теплову енергетику. Герус наполягав на тому, що ця формула застосована в інтересах олігарха Ріната Ахметова та його енергетичного холдингу ДТЕК.

21 травня президент Володимир Зеленський видав низку указів щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників.

Адміністрацію президента очолив Андрій Богдан, а першим помічником президента став Сергій Шефір.

Нагадаємо:

Поділитись: