Підписаний за результатами засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 11 березня протокол є робочим документом, який має декларативний характер і не передбачає настання правових наслідків.

Про це президент Володимир Зеленський написав у відповідь на електронну петицію з вимогою негайно відкликати підписи представника України і погодження керівника Офісу президента під протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось 11 березня у Мінську.

«Запрошені з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України можуть бути залучені до дискусій на майданчику ТКГ та в її робочих підгрупах, у тому числі до будь-яких консультативних механізмів, виключно у разі досягнення згоди у тристоронньому форматі — між Україною, Росією та ОБСЄ», — наголосив президент.

Він зазначив, що підписання Протоколу ТКГ є частиною поточної роботи з реалізації Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей. У цьому робочому документі, за словами Зеленського, зафіксували намір щодо створення механізму практичної організації таких консультацій.

Протокол не є міжнародним договором, відтак уповноваження президентом на підписання/рішення про відкликання підписів під робочим документом не регламентовано законодавством.

Нагадаємо, 11 березня голова Офісу президента Андрій Єрмак погодив із заступником глави Адміністрації президента РФ Дмитром Козаком створення Консультативної ради на переговорах у Мінську за участі представників так званих «ДНР» і «ЛНР». Підписати відповідний документ мали на переговорах 25 березня.

Єрмак запевняє, що створення Консультативної ради не означає визнання так званих «ЛНР» і «ДНР».

Проте десятки депутатів з владної фракції «Слуга Народу» звернулись до президента Володимира Зеленського із закликом не вести прямі переговори з бойовиками і не погоджувати цю Консультативну раду.

Поділитись: