Президент Володимир Зеленський розуміє, що в суспільстві є великий запит на «порядок» і «сильну руку», тому він і веде себе відповідним чином у спілкуванні з чиновниками. Схожий стиль має президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив політолог Володимир Фесенко.

Він нагадав, що Лукашенко є найбільш популярним іноземним політиком серед українців, бо в суспільстві є запит на те, аби президент показував, що він «хазяїн» в країні.

«Це відображення нашої політичної культури, вона залишається пострадянською значною мірою, особливо у старшого покоління, у людей в провінції. Тому такий стиль спілкування — виховання чиновників, він викликає оплески і задоволення», — пояснив політолог.

Водночас Фесенко наголосив, що такий стиль буде працювати не завжди.

«Таких спектаклів по вихованню на певний час вистачить, але далі крім видовищ треба дати й хліба», — наголосив політолог.

Таку ж думку має й директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, який вважає, що Зеленський демонструє «порядок», якого прагнуть українці.

Водночас він зазначив, що суспільство має не тільки запит на «порядок», але й і «кашу в головах».

«Ми хочемо залізної руки стосовно чиновників, ми хочемо залізного порядку в державі, але не дай боже нам наступити на свободу слова, або на наші особисті права — ми точно вийдемо на Майдан. Це є певна діалектика: ми хочемо сильної руки, але не дай боже нам щось заборонити. Владі, чиновникам, міністрам — однозначно, їх треба всіх покарати, руки повідрубати. Така сама ситуація з корупцією. Де корупція? Тільки там (у владі — ред.). А коли ми тут — ми вирішуємо наші особисті справи», — пояснив Антипович.

Нагадаємо, 10 липня президент Володимир Зеленський вигнав секретаря міськради Борисполя Ярослава Годунка з наради зі словами «Exit… Іди гуляй, Господи». Перепалка між ними сталася під час обговорення будівництва лікарні в місті.

Годунок поскаржився, що раніше співзасновниками Бориспільської лікарні були місто і район 50/50, а потім глава Бориспільської РДА Олександр Туренко забрав у міста лікарню, і тепер лікарня не може фінансуватися з міського бюджету.

«Коли дуже багато кричать, я завжди прошу знайти в інтернеті щось про людину, яка дуже багато кричить», — відповів Зеленський Годунку, і прочитав з телефону, що той був засуджений за розбій із тяжкими тілесними ушкодженнями. Президент назвав чиновника «розбійником» і наказав йому вийти з зали.

Годунок у відповідь викрикнув «усі ми президенти», згадавши інавгураційну промову Зеленського, на що президент сказав: «Ти точно не президент. Бо у президента немає криміналу».

Хто такий Ярослав Годунок — у матеріалі Громадського.

Поділитись: