Зеленський уперше зустрівся з новим президентом Угорщини і запропонував розпочати роботу над безпековою угодою

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із новим лідером Угорщини Тамашем Шуйоком у межах саміту Ініціативи трьох морів у Вільнюсі, 11 квітня 2024 року
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із новим лідером Угорщини Тамашем Шуйоком у межах саміту Ініціативи трьох морів у Вільнюсі, 11 квітня 2024 року Офіс президента

Президент Володимир Зеленський у Вільнюсі провів першу зустріч із новопризначеним угорським лідером Тамашем Шуйоком. Зокрема, з боку України пролунала пропозиція укласти двосторонню безпекову угоду.

Про це йдеться у повідомленні глави української держави.

Президенти обговорили підготовку Глобального саміту миру. Зеленський запросив Угорщину взяти участь у саміті, а також приєднатися до Вільнюської декларації G7 про підтримку України та розпочати роботу над двосторонньою безпековою угодою.

Як вказує Офіс президента, глава держави подякував угорському колезі за «однозначну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України».

Нагадаємо, Зеленський під час робочої поїздки до Вільнюса також провів зустрічі з президентами Чехії Петром Павелом, Латвії — Едгарсом Рінкевичсом, Литви — Ґітанасом Науседою, Румунії — Клаусом Йоганнісом та Польщі — Анджеєм Дудою.

Більше про безпекову угоду

На полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі лідери «Групи семи»(G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, в якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною також підписали Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія та Латвія. Про наміри укласти такі самі домовленості заявляли також у Греції та Естонії.