Президент України Володимир Зеленський вважає, що Грузія зробила помилку, відкликавши з Києва посла Теймураза Шарашенідзе для консультацій через призначення Міхеіла Саакашвілі до Національної ради реформ. 

Про це він заявив журналістам під час візиту в Луганську область, повідомляє кореспондент hromadske.

«У нас з Грузією та грузинським народом прекрасні стосунки. Ми не будемо відкликати на консультації посла з Грузії незважаючи ні на що. Стосунки між нашими країнами довше за будь-яке керівництво будь-якої країни. Мені здається, що це помилка грузинської сторони», — заявив Володимир Зеленський.

На думку голови держави, після проведення консультацій влада Грузії зрозуміє, що рішення призначити Саакашвілі є частиною внутрішньої політики України.

«Пан Саакашвілі є громадянином України, у нього український паспорт. І я є президентом, який призначив його головою Виконкому ради реформ при президентові України», — резюмував Зеленський.

Як ми повідомляли раніше, Грузія вирішила викликати свого посла в Києві для консультацій у зв'язку з призначенням колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі на посаду глави Виконавчого комітету реформ при президенті України.

Влада Грузії вважає, що з боку стратегічного партнера, тобто України, «категорично неприйнятно» призначати на високу посаду людину, яка засуджена в Грузії за «тяжкою статтею» і перебуває в міжнародному розшуку.

Так, у 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі. Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів.

Нагадаємо, раніше Зеленський запропонував Саакашвілі посаду віцепрем'єра з питань реформ. Сам експрезидент Грузії назвав це «великою честю». Однак у підсумку в Раді не знайшлося голосів для цього призначення і Зеленський вирішив дати екс-президенту Грузії іншу посаду.

Поділитись: