Зеленський зробив щеплення від коронавірусу разом із військовими

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 2 березня, зробив щеплення від коронавірусу на території військового мобільного госпіталю № 5 разом з військовослужбовцями на передовій.
Знімок опублікований у Twitter глави держави.
«Щепився проти COVID-19… Та сама вакцина Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії, яка була першою доставлена в Україну й котру отримали мільйони людей у світі. Вакцина дозволить нам жити без обмежень знову», — написав президент.
Він уточнив, що щеплення зробив у зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі як Верховний головнокомандувач разом з українськими військовими.
Також цікаво, що Зеленський зняв сорочку перед вакцинацією. Інші світові лідери, які робили щеплення на камеру, цього не робили.
Військовослужбовці, з якими вакцинувався президент, розповіли, що перед процедурою всім провели огляд — поміряли температуру, тиск та сатурацію. Після щеплення всі почувалися добре.
Перед щепленням глава держави дав письмову згоду на отримання вакцини. Зеленському повідомили про можливий побічний ефект — підвищення температури.
«Щеплення — обов’язкове. Я знаю, що таке COVID-19, бо хворів на цю недугу. Тому всім пропоную обов’язково вакцинуватися. Попри те, що я перехворів на COVID-19, у мене рівень антитіл дуже низький», — зазначив Зеленський.
Напередодні, 1 березня, щеплення від коронавірусної хвороби зробили міністру охорони здоров’я Максиму Степанову.
Старт вакцинації
В Україні 24 лютого розпочалася вакцинація проти коронавірусу препаратом CoviShield — вакциною від Oxford/AstraZeneca, яку виробляють в Індії. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19.
25 лютого в усіх областях України повідомили про перші щеплення. Першим вакцинованим в Україні став Євген Горенко — лікар-реаніматолог із Черкас, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні. Наразі в Україні першу дозу вакцини отримали 4 905 людей.
Водночас на тлі початку вакцинації медики повідомляли, що доводиться утилізувати невикористані дози вакцини. У кожній ампулі по 10 доз, і після її відкриття вакцину можна застосовувати впродовж шести годин. Тобто, якщо бригада медиків зробила кількість щеплень, що не кратна 10-ти, залишки вакцини довелося знищувати.
Щоб запобігти витратам, а заодно і популяризувати вакцинацію проти COVID-19, Міністерство охорони здоров'я дозволило щепити залишками вакцини для медиків громадських діячів та публічних людей.
Чим вакцинують українців?
23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.
Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.
Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.
- Поділитися: