Президента Володимира Зеленського закликали особисто не допустити показу серіалу «Свати» на телеканалі «1+1».

З такою заявою виступив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. Він записав відеозвернення.

Глава Держкіно нагадав, що рішення Окружного адміністративного суду Києва скасувало накази Держкіно, Міністерства культури і Служби безпеки України й дозволило серіалу повернутися на екрани.

Іллєнко також нагадав, що у 2017 році російського актора Федора Добронравова внесли в «чорний список» в Україні, після чого дозвіл на прокат фільму скасували. Однак суд послався на те, що в СБУ неправильно склали довідку щодо загрози Добронравова національній безпеці України.

«Кілька днів тому до Держкіно звернулися представники каналу «1+1» з проханням щодо видачі прокатного посвідчення на другий сезон серіалу «Свати», який нещодавно проходив оцінку експертної комісії. Тоді висновок був негативний, але вони наразі перемонтували серіал — і Держкіно змушене діяти згідно з чинним законодавством», — зазначив Іллєнко.

«Я глибоко переконаний, що питання «Сватів» виходить за межі юридичного аспекту, воно лежить в площині моральній і політичній», — наголосив глава Держкіно.

У зв'язку з цим він звернувся до Зеленського: «Пане Володимире, Ви вже не є продюсером серіалу «Свати», не є його виробником — сьогодні Ви є президентом України Я вважаю, що саме Ви маєте ухвалити рішення щодо подальшої долі цього серіалу і показати, що для Вас є пріоритетом — повернення цього продукту в ефір чи очищення інформаційного простору України від українофобів, що нехтують національним суверенітетом і територіальною цілісністю нашої держави».

Іллєнко додав, що знає від оточення Зеленського, що він «дуже емоційно і болісно» сприйняв заборону «Сватів» у 2017 році і це стало поштовхом до того, що він вирішив претендувати на пост президента

«Але не повторюйте помилок Ваших попередників. Серіал «Свати» — це Ваша «Липецька фабрика». І хай Вас не вводить в оману високий рейтинг перегляду цього серіалу, адже і цукерки «Рошен» із захопленням і насолодою поїдала вся Україна», — застеріг Зеленського голова Держкіно.

Раніше громадські організації звернулись до Держкіно із проханням анулювати прокатне посвідчення «Сватів»

Нагадаємо, 27 березня Окружний адмінсуд Києва скасував заборону на показ телесеріалу «Свати» і дозволив в'їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову.

За рішенням суду Мінкультури виключило Добронравова з переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

3 червня комісія Держкіно проголосувала за заборонудругого сезону серіалу «Свати» виробництва ТОВ «Кіноквартал». 1+1 media оскаржуватиме рішення в суді.

22 листопада 2017 року Служба безпеки України заборонила в'їзд Добронравову, після чого шоумен, сценарист і продюсер серіалу «Свати», а нині президент України Володимир Зеленський звернувся до СБУ через заборону.

Поділитись: