«Людиною року» за версією журналу Time стала шістнадцятирічна шведська екоактивістка Грета Тунберг.

Про це видання повідомило у Twitter.

Шведська активістка стала знаменитою після свого різкого виступу на Генасамблеї ООН у вересні. Тоді вона звинуватила світових лідерів у бездіяльності й небажанні боротися з проблемою зміни клімату.

Рік тому активістка перестала відвідувати школу п'ятницями, а замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів в країні.

Її «шкільний страйк за клімат» перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

Нагадаємо, 10 грудня американський журнал Time оголосив шорт-лист претендентів на звання «Людини року». Четверо з десяти претендентів на звання «Людини року» пов’язані з розслідуванням у справі імпічменту президента США Дональда Трампа: це, власне, сам Трамп, спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, особистий адвокат американського президента Рудольф Джуліані, а також анонімний викривач, який і розпочав розслідування у справі імпічменту.

Крім того, до шорт-листа Time потрапили глава Китаю Сі Цзіньпін, прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, глава Facebook Марк Цукерберг, американська футболістка Меган Рапіно, 16-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг, а також учасники акцій протесту в Гонконзі.

Поділитись: