Одиночний пікет Грети у Стокгольмі, Швеція, 30 листопада 2018 року. В руках у 15-річної активістки плакат з написом «Шкільний страйк заради клімату»
Фото:

EPA-EFE/HANNA FRANZEN

16-річна екоактивістка зі Швеції Грета Тунберг отримала нагороду «За правильний спосіб життя» (Right Livelihood Award), яку вручають за сприяння правам людини. Її неофіційно називають «альтернативною Нобелівською премією».

Як повідомляє Deutsche Welle, Тунберг нагородили за ініціювання руху Fridays for Future — глобального молодіжного руху проти глобального потепління.

Вона не змогла бути присутньою на церемонії нагородження в столиці Швеції Стокгольмі, оскільки саме в цей час добиралася до місця проведення Кліматичної конференції ООН.

Окрім шведської екоактивістки, премію також отримали:

  • китайська юристка Гуо Яньмей — за боротьбу за права жінок у Китаї;
  • правозахисниця із Західної Сахари Амінатоу Гайдар — за сприяння ненасильницькому руху за незалежність країни від Мароко;
  • Даві Копенава з Бразилії — за захист лісів Амазонії.

Кожній з переможниць вручили грошовий приз у розмірі 1 млн шведських крон (майже 2,5 млн гривень) і статуетку з металу, переплавленого з центральноамериканської зброї, що потрапила під конверсію.

Премію «За правильний спосіб життя» заснував німецько-шведський філантроп Якоб фон Екскул. Її вручають щорічно з 1980 року для «вшанування й підтримки тих, хто пропонує практичні та взірцеві відповіді на найбільш нагальні виклики сьогодення».

16-річна шведська політична активістка Грета Тунберг виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.

У серпні 2018 року вона розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.

Тунберг стала лауреаткою Міжнародної дитячої премії миру. Також вона отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International.

Тунберг і ще 15 підлітків із декількох країн подали до ООН скаргу на владу своїх держав, стверджуючи, що влада їхніх країн не вживає достатніх заходів для боротьби зі змінами клімату і тому порушує ухвалену ООН Конвенцію про права дитини. У Комітеті ООН з прав дитини розглянуть скаргу.

Журнал «Time» назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року. 

У вересні 2019-го шведська екоактивістка приїхала на Генасамблею ООН і під час свого виступу звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління через недостатню боротьбу проти зміни клімату.

Ми системно висвітлюємо тему зміни клімату, адже це впливає на наше майбутнє. Підтримайте нас на Спільнокошті, аби і далі тримали вас у курсі та створювали для вас актуальні та цікаві репортажі та історії доєднуйтесь до спільноти друзів hromadske.
Поділитись: