Головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов виграв апеляцію у справі проти дніпровського бізнесмена Олександра Петровського, який хотів заборонити називати його «кримінальним авторитетом Наріком».

Про це повідомляє «Цензор.НЕТ».

Дніпровський апеляційний суд задовольнив скаргу журналіста і скасував повністю рішення суду першої інстанції, який заборонив називати Петровського «кримінальним авторитетом Наріком».

Персону Петровського почали обговорювати у грудні 2018-го після того, як він узяв участь у молебні в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці разом із тодішнім президентом Петром Порошенком. Згодом він поїхав до Стамбула разом з українською делегацією, яка отримала томос про автокефалію помісної церкви.

Речник тодішнього спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрій Ковальов опублікував фото зі Стамбула, на якому Петровський стоїть ліворуч від Парубія.

Колишня УПЦ Київського патріархату на запит hromadske щодо участі «Наріка» в отриманні томосу в Стамбулі повідомила, що не запрошувала жодних «світських осіб» на вручення грамоти.

Петровський був відомий на прізвисько «Нарік», ЗМІ називали його «кримінальним авторитетом». Та як повідомило «Новое время», Петровський виграв декілька позовів у справах про захист репутації і заборонив так себе називати. Так, у серпні 2018 року Жовтневий райсуд Дніпра частково задовольнив позов Петровського до видання «Цензор.нет» та його головреда Юрія Бутусова.

У справі йшлося про публікації на сайті видання наступної фрази: «Петровський, відомий в певних колах під прізвиськом «Нарік», проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цієї ОПГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він покинув територію України, низка членів його угруповання були затримані, а саме угруповання було фактично розгромлене».

Суд визнав це твердження «таким, що не відповідає дійсності» та «принижує ділову репутацію», а також зобов’язав відповідачів опублікувати спростування і виплатити позивачу по 2 тисячі гривень.

Аналогічну судову справу Петровський виграв і в травні 2018 року. В обох рішеннях суд згадував про інше рішення суду — від 2010 року — у справі проти Юрія Луценка. Тоді бізнесмен подав позов через те, що Луценко називав його «кримінальним авторитетом» та «персонажем на прізвисько «Нарік».

Водночас Бутусов тоді розповів виданню, що вперше чує про ці судові рішення і про те, що він має опублікувати спростування, а також виплатити «Наріку» 2 тисячі гривень. Журналіст припустив, що «тихий» судовий вирок був потрібен Петровському, щоби уникнути проблем у роботі із західними банками і мати «чисту історію».

У Луценка також заявили, що вперше чують про цю судову справу проти «Наріка».

Поділитись: