Убитий опозиційний саудівський журналіст Джамаль Хашогджі обговорював плани щодо створення у мережі протестного руху проти влади Саудівської Аравії. Про це він говорив з саудівським активістом Омаром Абдул Азізом, який показав телеканалу CNN листування з Хашогджі у WhatsApp.

У розпорядженні CNN опинилися 400 смс, аудіоповідомлень та фотографій з листування Азіза та Хашогджі. У розмові з Омаром Хашогджі називав наслідного саудівського принца «чудовиськом» та «пакменом».

«Чим більше жертв він їсть, тим більше він хоче. Я не здивуюся, якщо репресії дійдуть навіть до тих, хто його підтримує. Але тиранія не має ніякої логіки», — писав Хашогджі.

Абудл Азіз нині живе у Монреалі (Канада). Він показав листування, адже заявив, що його телефон зламали невідомі хакери і в цьому він підозрює Саудівську Аравію. На думку активіста, саме так саудівська влада могла побачити листування з Хашогджі і вбити його через це.

Хашогджі з Азізом обговорювали створення онлайн-руху «Кібер-бджоли», який би документував усі порушення прав людини у Саудівській Аравії з метою притягнути владу до відповідальності. Також вони хотіли знімати короткі ролики для мобільного поширення інформації.

Як видно з телефону Азіза, Хашогджі востаннє був онлайн у WhatsApp 2 жовтня. За підозрою слідчих, саме тоді його вбили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

27 жовтня Reuters повідомило, що директорка Центрального розвідувального управління США Джина Хаспел послухала аудіозапис, який був зроблений у момент вбивства опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

10 листопада Таїп Ердоган заявив, що Туреччина передала США та країнам ЄС записи щодо вбивства журналіста Хашогджі.

Сполучені Штати заявили, що ще не зробили остаточних висновків щодо того, хто причетний до вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

Поділитись: