Зменшення іноземних інвестицій в державний борг не вплинуло на курс гривні — НБУ

У Національному банку повідомили про суттєве зменшення інвестицій іноземців в державні боргові облігації України, однак це не вплинуло на курс гривні.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час брифінгу присвяченому питанню облікової ставки в Україні 5 вересня.

«Хоча приплив іноземного капіталу на ринок ОВДП суттєво послабився в останні тижні, валютний ринок залишався збалансованим», — повідомив Смолій.

За його словами, саме суттєве зміцнення курсу гривні призвело до того, що в Україні уповільнилася інфляція. Зміцнення грошової одиниці України відбулося через суттєве збільшення інвестицій у державний борг України зі сторони іноземних інвесторів. Також на гривню вплинули високі ціни на товари, які Україна зазвичай експортує.

Нагадаємо, що за підсумками останнього аукціону з продажу державних облігацій Мінфін залучив до бюджету 1,9 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.