ЗМІ показали нові супутникові знімки російських військ в окупованому Криму

Видання The Wall Street Journal опублікувало нові супутникові знімки бойової авіації та іншої військової техніки в анексованому Криму та вздовж українського кордону.

Зокрема, за інформацією видання, Росія стягнула винищувачі Су-30 на авіабазу Саки та колону десантної техніки на полігоні Ангарський, який розташований на південний схід від Сімферополя.

Як зазначають розслідувачі Conflict Intelligence Team, це, ймовірно, техніка 76-ї десантно-штурмової дивізії, яку перекинули до Криму з Пскова і розвантажували на станції «Сімферополь-вантажний».

Окрім того, за оцінкою американських чиновників, за останні тижні подвоїлась чисельність російських військових біля кордону з Україною і в анексованому Криму та досягла 80 тисяч.

Водночас Головне управління розвідки Міністерства оборони України станом на початок березня нарахувало 89 тисяч військових Росії у групі, яку розгорнули поблизу українських кордонів. Там прогнозували, що кількість особового складу російських військ може збільшитися до 110 тисяч людей.

Колишній головнокомандувач НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав каже, що, судячи зі знімків, російські війська не готові до негайного вторгнення, хоча мають «різні варіанти ведення військових дій».

Супутникові знімки видання WSJ отримали від компанії Maxar Technologies, яка спеціалізується на спостереженні за Землею за допомогою радіолокації та супутників. Гендиректор компанії Ден Яблонскі сказав, що знімки були оприлюднені не на прохання уряду США, а щоб «розвіяти деяку неясність і сумніви про те, що відбувається в цьому досить важливому регіоні».

Раніше журналісти вже показували військовий табір росіян на військовому полігоні приблизно за 30 кілометрів від села Марфівка, яке розташовується неподалік Керчі та табір у Воронезькій області, яка межує з Харківською та Луганською областями. Британський телеканал Sky News навіть показав відео з останнього табору.

Загострення біля кордонів

Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців: Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.

Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають від Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (закорема президент США Джо Байден) також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Крім того, 16 квітня Зеленський особисто зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель (вона долучилася до переговорів через відеозв'язок).