ЗМІ повідомили, що Туреччина відмовилася від російської вакцини проти COVID-19. Але це не зовсім так
Туреччина проведе токсикологічні випробування російської вакцини. Якщо тестування буде успішне, препарат закуплять для вакцинації населення.
Про це повідомляє ТАСС із посиланням на пресконференцію міністра охорони здоров'я Туреччини Фахреттіна Коджа.
«Для нас важливо, щоб вироблена в Росії вакцина пройшла токсикологічні випробування і відповідала належній лабораторній практиці. Ми розпочинаємо ці випробування. Якщо вони пройдуть успішно, то проблем із постачанням виробленої в Росії вакцини не виникне», — зазначив Коджа.
Перед цим газета Haberturk написала з посиланням на слова міністра охорони здоров'я, що російська вакцина не пройшла необхідні дослідження, тому жодна країна, зокрема Туреччина, не може видати дозвіл на її використання.
Міністр не називав вакцину, але, ймовірно, йшлося про «Супутник V».
Що з вакцинацією в Туреччині?
Там очікують постачання перших доз вакцини найближчими днями, передає Anadolu. Загалом Туреччина очікує отримати 50 мільйонів доз. За даними Reuters, Туреччина підписала контракт на 50 мільйонів доз із китайською компанією Sinovac Biotech Ltd.
У країні з 83 мільйонами населення планують розпочати вакцинацію у цьому місяці, перші щеплення зроблять медичним працівникам.
Загалом у Туреччині підтвердили 893 630 випадків інфікування, 15 531 пацієнт помер від ускладнень. Для порівняння в Україні виявили 845 343 випадки інфікування.
Що це за російська вакцина?
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії.
У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, у якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти, частина з яких спостерігається досі.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Недовіру до російської вакцини висловлюють і самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявляли 40% опитаних росіян, тобто менш як половина.
Однак самі розробники «Спутник V» критику відкидають. Так, вони заявили, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
Зараз препарат проходить подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване клінічне випробування, у якому беруть участь 40 тисяч добровольців.
Водночас уже два виробники вакцин від коронавірусу (Pfizer і BioNTech та Moderna) заявили про високу ефективність своїх препаратів після проходження всіх етапів клінічних досліджень.
- Поділитися: