ЗМІ: Спікерка Палати представників США збирається до Тайваню. Китай попереджає про «серйозні наслідки»
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі планує візит до Тайваню. Це буде перша поїздка високопосадовця США такого рангу за останні 25 років. Китай, який вважає Тайвань своєю «невіддільною частиною», попередив про «серйозні наслідки», якщо цей візит відбудеться.
Про це пише Reuters.
Financial Times з посиланням на низку американських посадовців повідомляло, що Пелосі планує свою поїздку на серпень. Пелосі стане найвищим посадовцем США, який відвідав острів після того, як один інший спікер — республіканець Ньют Гінгріч — зробив візит до Тайваню у 1997 році.
У квітні міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що візит Пелосі стане «зловмисною провокацією». З того часу Китай зробив більш суворі попередження офіційним особам США. Речник МЗС Китаю заявив, що КНР «серйозно готова» до візиту Пелосі. А на запитання, якою буде відповідь — військовою чи дипломатичною — сказав: «Якщо американська сторона прагне йти своїм шляхом, Китай вживе рішучих заходів для рішучої відповіді та протидії».
Пізніше президент США Джо Байден зазначив, що Пентагон також проти поїздки Пелосі. А за даними CNN, спікерку намагаються переконати не їхати співробітники органів нацбезпеки США.
Зазначимо, новина про поїздку Пелосі з'явилася напередодні запланованої онлайн-зустрічі Джо Байдена із лідером КНР Сі Цзіньпінем. Це буде п'ята їхня зустріч. За даними ЗМІ, обговорюватимуть, зокрема, і війну в Україні.
Що сталося між Тайванем і Китаєм?
Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.
Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою та навпаки.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.
США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю та військову техніку. А втім, президент США Джо Байден заявляв, що має намір підтримувати Тайвань.
- Поділитися: