ЗМІ: військові США щонайменше рік перебувають на Тайвані. Вони таємно навчають місцеві сили
Підрозділ спеціальних операцій США та контингент морської піхоти щонайменше рік перебувають на Тайвані, де таємно навчають тайванські сили на тлі занепокоєнь через потенційну загрозу з боку Китаю.
Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела.
За його даними, близько 20 військовослужбовців спеціальних операцій та військ підтримки США проводять навчання для невеликих підрозділів сухопутних військ Тайваню. Морські піхотинці США працюють із місцевими морськими силами над навчанням щодо маломірних човнів.
Усього американські сили перебувають на Тайвані щонайменше рік. За даними видання Financial Times ㅡ кілька років.
Схоже, вперше американських тренерів до країни відправила ще адміністрація Дональда Трампа, але про їхню присутність досі не повідомлялося.
Як вказує FT, військові США перебувають там короткими періодами, після чого здійснюється ротація. Вони навчають тайванські сили після закупівлі нового озброєння у Штатів.
Військові США не базувалися на Тайвані на постійній основі з 1979 року, коли Вашингтон встановив дипломатичні відносини з Китайською Народною Республікою.
Речник Пентагону Джон Сапл не коментував інформацію ЗМІ, але зазначив, що підтримка та оборонні відносини США з Тайванем залишаються «узгодженими з поточною загрозою з боку Китаю».
Адміністрація президента США Джо Байдена також неодноразово заявляла про міцні відносини між країнами, щоб попередити Китай про ризики військових дій проти Тайваню.
Про яку загрозу йдеться?
Напередодні міністр оборони Тайваню повідомив законодавцям острова, що континентальний Китай матиме можливість здійснити повномасштабне вторгнення на Тайвань до 2025 року. А до того Міноборони країни звітувало про кілька днів «рекордної» кількості військових літаків Китаю у своїй зоні ідентифікації ППО.
Китайські літаки зафіксували, коли Пекін святкував 72-у річницю заснування Китайської Народної Республіки в 1949 році. КНР контролює материковий Китай і два адміністративні райони — Ґонконґ і Макао.
А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю й адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань і заснували там свою владу.
Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю», вважаючи себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР, інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою — і навпаки.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці.
США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю та військову техніку.
А втім, раніше президент США Джо Байден заявив, що має намір підтримувати Тайвань. Очікують, що новий американський уряд продовжить чинити тиск на Китай щодо широкого кола питань, зокрема стосовно прав людини, торговельних суперечок, ситуації в Ґонконзі й Тайвані.
- Поділитися: