Колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера вбачає у бажанні змінити склад Центральної виборчої комісії підготовку підґрунтя для можливих референдумів.

Про це він сказав ефірі «Нині вже» на hromadske.

«Можливо, хтось поставив собі за мету якщо не в цьому році, то в наступному, прийняти рішення, щодо яких важлива буде роль ЦВК… Можливо це буде зміна Конституції, або затвердження Мінських домовленостей на референдумі», — зазначив Магера.

Нагадаємо, перший заступник голови профільного комітету Ради Ярослав Юрчишин (фракція «Голос») повідомив, що 10 вересня президент України Володимир Зеленський ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

За словами депутата, таку пропозицію Зеленський пояснює проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Результати виборів на окрузі №198 скасував Верховний суд за позовом кандидатки від «Слуги народу».

11 вересня профільний комітет Ради підтримав подання Зеленського про розпуск ЦВК. Водночас голова ЦВК зазначила, що розпуск комісії ставить під сумнів легітимність проведених виборів. ЦВК відклала перерахунок голосів на 198 окрузі після подання про розпуск комісії.

Поділитись: