Офіс омбудсмена дасть правову оцінку інциденту, який стався під час затримання мітингувальників у наметовому містечку під Верховною Радою.

Офіс омбудсмена дасть правову оцінку інциденту, який стався під час затримання мітингувальників у наметовому містечку під Верховною Радою.

Про це заявив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявив, передає «Тиждень».

Висновки щодо того, чи поліцейські діяли у межах своїх повноважень, правозахисники оприлюднять 5 березня.

«Там матеріали з відділків, там право на захист і так далі. Дії поліції з погляду ОБСЄ плюс щодо лікарні швидкої допомоги: всі, хто був із травмами, і купа іншого. Інформації багато, але вона не зведена, і нам потрібно це все звести», — розповів Чаплига.

Раніше у МВС заявили, що дії правоохоронців під час затримання під Верховною Радою 3 березня «не були приниженням», а «ступінь жорстокості дій поліції не був надмірним».

3 березня після затримань під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою у двох відділках поліції перебували понад 100 протестувальників.

Під час знесення наметового містечка під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Радою правоохоронці знесли наметове містечко — є затримані й постраждалі (ФОТО, ВІДЕО)

Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік.

Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу. 

Нацполіція пообіцяла перевірити інформацію про напади на журналістів поблизу Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жило наметове містечко під Радою

Поділитись: