Зникнення Чауса: у новому відео екссуддя заявив про нібито конфлікт з Ситником і обіцяє опублікувати «важливі документи»
Український екссуддя Микола Чаус, який зник у Молдові на початку квітня, записав нове відеозвернення, файл якого має назву «Привіт Артем».
Відповідне відео опубліковане на Telegram-каналі «ChausUA Николай Чаус».
У зверненні екссуддя наголошує на тому, що кримінальні справи проти нього в НАБУ не мають нічого спільного з правдою, а також розповідає про нібито конфлікт із директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником від 2008 року.
«У 2008 році між мною та Артемом Ситником і Олександром Поліщуком, які тоді сиділи в одному кабінеті у прокуратурі Київської області, відбувся конфлікт. Унаслідок цього конфлікту Артема Ситника вивезли в ліс під Київ, наставили синців, забрали автомобіль і вимагали повернути гроші. Про ці події знають працівники прокуратури Київської області», — заявив Чаус.
Екссуддя каже, що після цього у 2016 році Ситник нібито почав політичне переслідування його та родини.
Ми звернулися із запитом до НАБУ щодо цих заяв Чауса.
Також екссуддя подякував підписникам за нібито надіслані йому документи й аудіо та пообіцяв їх опублікувати найближчим часом.
«Я продовжую аналізувати документи, і всі вони будуть опубліковані на Telegram-каналі для можливого розслідування журналістами та правоохоронними органами з метою подальшого притягнення до відповідальності осіб, винних у корупції у вищих ешелонах влади України», — сказав екссуддя.
Також він висловив сподівання, що наступне інтерв’ю він дасть в Україні у присутності журналістів та всіх зацікавлених осіб.
Доповнено: Крім того, у відео Чаус звернувся до своєї дружини Світлани, наголосивши на тому, що він уже має адвоката, а тих, хто коментує зараз його справу — не знає.
Адвокат Олександр Вишневий, який представляє інтереси екссудді, нам у коментарі зазначив, що не може коментувати заяву про Артема Ситника, але вважає неправдивою інформацію про адвокатів.
«Інформація про те, що в нього нібито є адвокат, а інших він не знає — це, по-перше, спростовується заявою дружини, яка повідомила, що уклала договір зі мною та ще одним захисником. А по-друге, інший адвокат, який, за його словами, захищає його, ніде не фігурує. Ні в кримінальних провадженнях, які розслідуються щодо пана Чауса НАБУ, ні в кримінальних провадженнях, які розслідуються за фактом його викрадення — СБУ та Нацполіцією», — сказав нам Вишневий.
Також він наголосив на тому, що, на його думку, у такий спосіб ті, хто утримує екссуддю, намагаються вибити з процесу незручних їм захисників.
«Ті, хто створив телеграм-канал, хто бере участь у монтуванні відео, створенні певного вектора інформації, яку виголошує Чаус, вочевидь, не зацікавлені в роботі адвокатів, які не влаштовують їх і стоять на перепоні досягненню тих цілей, які ставляться. І от так хочуть виключити з процесу», — сказав Вишневий.
У НАБУ зазначили, що вони вбачають спробу незаконної зміни підслідності у справі за підозрою Чауса — після того, як останній оприлюднив інформацію про нібито упереджене ставлення до нього з боку директора НАБУ.
«Я особисто не знайомий з Миколою Чаусом, оприлюднена ним інформація щодо мене є повністю неправдивою. Водночас ми переконані, що її можуть використати як формальний привід для того, щоб забрати справу в НАБУ», — зазначив директор НАБУ Артем Ситник.
Попередні відео
17 травня з'явилося перше відео з екссуддею Миколою Чаусом після його зникнення у Молдові. Його опублікували на новоствореному телеграм-каналі «ChausUA Николай Чаус». Екссуддя зазначив, що найближчим часом з’явиться в Україні й надасть відповіді на всі запитання громадськості та правоохоронців. Файл із відеозверненням Чауса має назву «Привет Пётр Алексеевич».
Друге відео з’явилося на каналі 19 травня. Файл мав назву «Гран привет!» (імовірно, Олександр Грановський — ред.). Екссуддя тоді знову наголосив на тому, що планує показатися в Україні, але додав, що перед цим передасть відповідні документи стосовно людей, які нібито причетні до його викрадення у 2016 році. Він наголосив на тому, що переймається за своє життя та життя своїх рідних. Але документи не були опубліковані.
Хто такий Чаус і про яке викрадення йдеться?
Микола Чаус 15 років працював у Дніпровському суді Києва, відомий вироками проти активістів Майдану, зняттям із розшуку ексрегіонала Юрія Іванющенка, розглядом справи Геннадія Корбана.
У 2016 році НАБУ викрило Чауса на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів, схованих у двох скляних банках. Гроші нібито призначалися за винесення вироку у справі Світлани Сасевич, яку звинувачували в незаконному збуті наркотичних речовин. Обвинувачення просило для жінки 7 років позбавлення волі, суддя Чаус виніс вирок — 5 років умовно.
У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю, але тоді він уже втік з України. З листопада того року Чаус перебував у міжнародному розшуку, а згодом його затримали в Молдові за екстрадиційним запитом. Проте досі не екстрадували.
3 квітня Чауса викрали в Молдові. За даними журналістів-розслідувачів з України та Молдови, молдовські правоохоронці перевіряють на причетність до зникнення Чауса українців, щонайменше двоє з яких прямо пов'язані з Головним управлінням розвідки Міноборони, а ще один — звільнений посадовець Національної поліції. У ГУР Міноборони назвали цю інформацію провокацією російських спецслужб.
- Поділитися: