Користувач Facebook на ім'я «Миша Кириленко», який називає себе Андрієм Рогозою, керівником ТОВ «Оптимумспецдеталь»
Фото:

сторінка у facebook

15 березня користувач Facebook на ім'я «Миша Кириленко» опублікував допис із коментарем щодо розслідування Bigus.info. Користувач називає себе Андрієм Рогозою, фігурантом справи, який є фактичним керівником ТОВ «Оптимумспецдеталь». За даними журналістського розслідування компанія займалася контрабандою запчастин для військової техніки з Росії, практикувала підкуп і тиск, ухилялася від сплати податків та завдала державі збитків у понад 250 мільйонів гривень.

Андрієві Рогозі оголошено підозру за несплату податків. Розслідувати імовірні розкрадання коштів повинне НАБУ.

Громадське зібрало тези з допису, зберігши мову та синтаксис оригіналу. Користувач зазначив, що змінив ім'я у Facebook вимушено, бо «його задовбали».

  1. Без контрабанди з Росії — ніяк

Автор допису відверто зізнається: контрабанда запчастин для української військової техніки з Росії була, адже в Україні таких запчастин не виготовляють. На його думку, нічого страшного у цьому факті немає — без них «нищиться оборонна здатність» України. А послугами конвертаційних центрів, за словами автора посту, компанія користувалася через відсутність альтернативного варіанту:

«Я думаю тобі [авторам розслідування] як ні кому відомо що багато запчастин іде звідти — ти усвідомлював коли брехав що ти реально підірвеш процеси ремонтів всіх танкових заводів? Які сьогодні не мають і не зможуть виготовляти, що собствено реально вже нищить нашу оборонну здатність! Ти хоть розумієш що ти накоїв, ти пес сучий, разом зі своєю Лесею [авторка розслідування]!
..Як мені сформувати, легалізувати привезену з Росії запчастину до бронетанкової техніки, окрім конвертаційного процесу? Ну скажіть же мені як це юридично зробити?Потім якщо це можливо юридично виконати я та всі інші постачальники будуть виконувати згідно з вашим планом, і я обіцяю відповідально що я не порушу правил які від держави які ви чи любий хто має право встановити.
..Я говорив так - да я контрабандою вожу залізо, да я користуютсь конвертацією бабок! Положіть мені на стіл схему по якій я маю працювати і я буду дотримуватися цих правил!»


2. Сплата податків знищила бізнес патріота

Автор переконує: не сплачував податки державі через те, що віддавав 15% заробітку саме конвертаційним центрам і боявся «піти у мінус». Це, разом зі сплаченими в результаті розслідування податками, фактично знищило «бізнес патріота»:

«Я за таку мою допомогу армії весь час платив так називаємим конвертаційним центрам 15%, а тепер ще заплатив і 20% до бюджету податків не сплачених штрафів. Це не просто економічний убиток, це знищення мого та інших справжніх патріотів ( так - я патріот!) бізнесу і без ФСБ. Я дав пояснення в своїх показах як сформована ціна і готовий довести це, якщо прийдеця реальними фактами»

3. Ризикував власними коштами

ТОВ «Оптимумспецдеталь» не отримувала передплати від державного концерну «Укроборонпром», на відміну від інших компаній-постачальників, йдеться у дописі. Це, на думку автора, свідчить про відсутність так званої «криши» у його компанії:

«Працював з заводами укроборонпрому без копійки передплати, ми не отримали ні одної передплати за весь період враховуючи те що більше 80% постачальників заводів її отримували і отримують.
- я відвантажив менше чим на 3% запчастин від усіх інших постачальників тільки по 4 підприємствам із 150 підприємств. Тобто на общому плані Укроборонпрома я і моя фірма "Оптима" там десь останній в списку серед всіх інших постачальників.
- мені приходилось зичити великі гроші під великий власний ризик та високий %».

4. Перевізникам контрабанди загрожує до 20 років

позбавлення волі

Автор звинувачує журналістів у тому, що тепер Україна не зможе отримувати такі важливі для оборонного комплексу запчастини, адже ФСБ перекрило постачання, а перевізників можуть ув’язнити до 20 років:

«Неділю назад після твоїх [Бігуса] публікацій в Росії було затримано і арештовано перевізників запасних частин для нашої армії яким світить від 10 до 20 років тюрми. Я не буду говорити кого, де, коли, у мене є інформація реальна, яку я передам до органів. Далі.. ФСБ були перекриті всі наші канали отримання контрабандним шляхом запчастин, які більше ніде не можна купити як у Росії».

5. 90% опублікованої переписки — вигадки

Автор допису переконує: журналістів використали з політичною метою, називає їх «резиновими предметами» та вимагає назвати джерело інформації журналістів. Додає, що не мав тісних зв’язків із Гладковським, а у «5-й елемент» ходив для того, щоб налагодити впливові зв’язки «набагато вище ніж Гладковський»:

«Тобі дали дописані смс. Я відповідаю тобі реально відповідально - що читаючи тексти твоїх мультиків я почув 90% того чого не було».

6. Патріоти мають заплющити очі

У дописі наголошується: автор не мав «криші» серед правоохоронців, усе робив для укріплення армії, а за 2 роки у нього та рідних провели 5 обшуків та більше 30 допитів:

«.. якшо ви пацани «ПАТРІОТИ» то ви мене зрозумієте і зробите по-людяному — закриєте очі, бо інакше неможливо! Якщо лупанете мені і моїм працівникам підозри, то хто тоді буде завозити запчастини? Ви, депутати чи дипломати???».

7. Все чесно, але не по-людськи

Автор обурюється на адресу генпрокурора: якщо альтернативного механізму контрабанді не існує, а деталі є важливими для армії, навіщо його змусили сплатити більше 25 мільйонів гривень у бюджет?

«Я ж для армії робив те що ніхто не може зробити! Де людяність? Чи ви всі тільки словами вмієте кидатися? Хто з вас завіз хоть одну запчастину з Росії чи посприяв якимось чином в допомозі армії окрім «триндежа» які ви всі професіонали!??? Я пройшов тяжкий досвід і маю кучу боргів, повірте мені що налогодити ці «грьобані поставки» це не язиком бігусу молоти, а ви мене шановний Луценко Юрій Віталійович обібрали по полной програмє! НАГОЛОШУЮ, ЗГІДНО ЗАКОНУ - ВСЕ ЧЕСТНО!! ТІЛЬКИ НЕ ПО ЛЮДСЬКИ!».

8. Хто не робив помилок у житті?

У дописі наголошується: автор справді хотів заробити гроші і взявся за справу, в якій нічого не розумів. Але просить генерального прокурора дати можливість «легалізуватися»:

«Да, я вкоїв дурість, бо молодий та ще трохи тоді був вітер в голові! А чи ви не робили помилок в житті? Хіба вас не підставляли? Та всі ми проходимо через гіркий досвід! Питання в тому, чи признаємо свої помилки та чи змінюємо ситуацію з людьми перед якими ми винуваті! Я розумію, я визнаю, що я «ідіот», що за то взявся! І поніс кару — мінус рік мого життя, яке я просидів у тюрмі! Проте, я не діяв, як шахрай! Сподіваюсь ви дасте цьому оцінку та прошу вас не називати мене тим, ким мене не визнано!!».
Поділитись: