ENRU

Знижки від «Борисполю» отримувала тільки МАУ — Антимонопольний комітет

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» протягом 2013-2016 рр. надавало знижки на аеропортові збори тільки компанії «Міжнародні авіалінії України».

Про це йдеться в рекомендаціях АМКУ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Іншим авіаперевізникам знижки на аеропортові збори не надавалися», — констатується в документі.

Антимонопольний комітет нагадав, що наприкінці 2012 року рішенням Мінінфраструктури і Мінекономрозвитку керівникам аеропортів дозволили надавати авіакомпаніям знижки на аеропортові збори до 80%.

АМКУ зазначив, що не зміг отримати пояснення від «Борисполя», чому тільки МАУ отримала знижки.

«Надання можливості керівникам аеропортів застосовувати до 80% знижки до аеропортових зборів при відсутності розрахунків економічної ефективності, а також без аналізу впливу на ринки надання спеціалізованих послуг в аеропортах України та на ринки перевезень пасажирів авіаційним транспортом, може свідчити про необґрунтовано завищений розмір граничних ставок аеропортових зборів», — уважає АМКУ.

За результатами дослідження комітет установив, що деякі аеропорти надають знижки на регулярні рейси не всім авіаперевезникам.

Як приклад відомство призводить відмови «Борисполя» авіакомпаніям «Роза вітрів» та «Дніпроавіа» відповідно у 2013 і листопаді 2016 року.

«Міжнародний аеропорт Бориспіль» продовжує на свій розсуд надавати знижки до аеропортових зборів тільки однієї компанії», — заявляв АМКУ.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що 12 липня збирається винести на чергове засідання уряду подання про звільнення директора аеропорту «Бориспіль» після того, як ірландський лоукостер Ryanair скасував вихід на український ринок авіаперевезень, пояснивши це тим, що не зміг дійти згоди з київським аеропортом.

Нагадаємо, керівництво «Борисполя» заявило, що ірландський лоукостер має сплатити аеропорту 360 млн гривень за співпрацю, водночас поскаржившись, що Ryanair висуває аеропорту вимоги, які суперечать законодавству. Раніше керівництво «Борисполя» оприлюднило умови Ryanair

Права на польоти з Києва за маршрутами Ryanair отримала МАУ.

Також повідомлялося, що «Бориспіль» не готовий прийняти умови Ryanair.

Пізніше прем'єр Володимир Гройсман доручив поновити переговори щодо виходу Ryanair на український ринок.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram