Золотовалютні резерви України зросли на 3,1% за місяць — Нацбанк
Міжнародні резерви України протягом квітня 2020 року зросли на 3,1% або на майже 800 мільйонів доларів і станом на 1 травня складали 25,69 мільярда доларів.
Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.
Зростання міжнародних резервів у квітні відновилося після стрімкого падіння у березні, пов'язаного з операціями Національного банку з підтримки гривні від девальвації.
«Попит на валюту з боку бізнесу після ажіотажу у березні суттєво знизився у квітні. Пропозиція валюти була більш ніж достатньою для задоволення клієнтських заявок, тож гривня посилила свої позиції, а Національний банк відновив операції з нарощування міжнародних резервів», — повідомляють в НБУ.
За квітень там купили на міжбанківському валютному ринку на 678,8 мільйона доларів більше, ніж продали.
На обслуговування валютних боргів держави у квітні витратили майже 304 мільйони доларів з резервів. Ці витрати частково компенсували новими позиками уряду на 164,4 мільйона доларів.
Також резерви «заробили» 232 мільйони доларів за місяць через те, що активи, які входять до їхнього складу, подорожчали.
«Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — додали у Нацбанку.
Зазначимо, що безпечним вважається рівень міжнародних резервів, який покриває щонайменше 3 місяці майбутнього імпорту.
Станом на початок квітня 2020 року розмір золотовалютних резервів України складав 24,9 мільярда доларів. За березень резерви скоротилися на 1,7 мільярда доларів.
Станом на початок березня розмір міжнародних резервів України становив 26,62 мільярда доларів.
Нагадаємо, що у січні 2020 року міжнародні резерви України зросли на 1 мільярд доларів та склали 26,3 мільярда доларів. Станом на початок 2020 року рівень міжнародних резервів України склав 25,3 мільярда доларів.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
- Поділитися: