Українські моряки, звільнені з російського полону, повернулися в Одесу. Після відпочинку вони продовжать службу.

Про це повідомили в прес-службі Військово-морських сил України.

Моряки літаками Ан-26 прилетіли з Києва, «в рідній гавані» їх зустріли рідні та близькі, керівництво та особовий склад Морського командування, військово-морської бази, екіпажі кораблів, катерів, священники, представники громадськості та волонтери.

Начальник штабу — перший заступник командувача ВМС України віце-адмірал Андрій Тарасов подякував морякам за мужність, витримку та незламність.

«Попереду в екіпажів катерів заслужений відпочинок, після якого військові знову стануть до строю українських ВМС та продовжать виконувати завдання за призначенням», — йдеться у повідомленні.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський.

Також на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: