Той факт, що Конституційний суд скасував кримінальну статтю щодо незаконного збагачення під час президентської кампанії, є збігом, вважає звільнений голова КС Станіслав Шевчук.

«Ми це питання давно розглядали, обмінювались проектами, узгоджували їх. І так співпало, що голоси знайшлися в той момент, коли почалася президентська кампанія. Але прямого зв’язку я тут не бачу», — сказав Шевчук в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Він визнав, що це рішення мало потужний психологічний ефект.

«Відверто кажучи, я не очікував це, бо це не єдина стаття для боротьби з корупцією. Там більше 20 статей, тому не можна так сказати: от не визнав конституційною цю статтю і Конституційний суд скасував боротьбу з корупцією», — зазначив екс-суддя.

Також Шевчук вважає, що скасування статті про незаконне збагачення стало «елементом брудної кампанії» проти нього.

«Ми прийняли це рішення і почав розганятися цей меседж, що це голова суду відповідає за це рішення, що він це поставив, лобіював, спеціально час підігнав. Може це спеціально було використано, щоби звільнити мене з посади голови?», — сказав він.

Водночас екс-суддя вважає, що попри критику громадськості, суд ухвалив правильне рішення, і немає значення, коли це сталося.

«З точки зору громадськості — це одна лінія поведінки чи розуміння процесу, а з точки зору суду — немає значення, які політичні процеси відбуваються, якщо рішення обґрунтоване і відповідає Конституції», — резюмував Шевчук.

Нагадаємо, Шевчук пояснив, чому вважає своє звільнення «рейдерським захопленням», а також заявив, що оскаржуватиме це рішення в суді.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Сам Шевчук заявив, що його звільнення — це захоплення влади та повалення конституційного ладу.

Поділитись: