Звільнений з полону «ДНР» заявив, що брав участь в убивстві бойовика «Гіві», СБУ заперечує
Олег Сугерей, якого звільнили з полону так званої «ДНР» під час обміну 29 грудня, стверджує, що працював на Службу безпеки України та брав участь в операції з убивства ватажка бойовиків Михайла Толстих, відомого як «Гіві». СБУ це заперечує.
Про це Сугерей заявив в інтерв’ю журналісту Юрій Бутусову.
За словами Сугерея, першим його завданням в окупованому Донецьку мало бути викрадення російського офіцера для збільшення «обмінного фонду». Однак згодом від цієї ідеї вирішили відмовитися й поставили завдання убити «Гіві».
Сугерей стверджує, що підготовка до операції тривала два тижні у Маріуполі, на окуповану територію він заїхав разом з напарницею. Він пояснює, що після вбивства «Мотороли» Толстих боявся надовго покидати кабінет, але у нього була «слабкість» — жінки.
Чоловік стверджує, що однієї з таких жінок була «відома блондинка», яка й заклала вибухівку в кабінет «Гіві». Сугерей каже, що вона була на постійному зв’язку з його напарницею. Він додав, що після убивства бойовика вони з напарницею та цією дівчиною виїхали з непідконтрольної території.
Водночас в прес-центрі Служби безпеки України заперечили, що Сугерей має відношення до них.
Як зазначають «Новости Донбасса», ще у 2017 році так зване «МДБ» «ДНР» заявило, що до вбивства «Гіві» причетна 20 річна студентка Анастасія Петрига.

Нагадаємо, «Гіві» був убитий під час вибуху в його кабінеті 8 лютого 2017 року.
Раніше журналіст Станіслав Асєєв, якого звільнили з полону бойовиків на Донбасі під час обміну 29 грудня 2019 року, заявив, що інші звільнені, Євген Бражніков та Олексій Кусков, знущалися з українських в'язнів у полоні бойовиків.
Пізніше одному зі звільнених з полону повідомили про підозру у катуванні інших полонених.
Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.
- Поділитися: