Звільнений з полону «ДНР» заявив, що брав участь в убивстві бойовика «Гіві», СБУ заперечує

Олег Сугерей, якого звільнили з полону так званої «ДНР» під час обміну 29 грудня, стверджує, що працював на Службу безпеки України та брав участь в операції з убивства ватажка бойовиків Михайла Толстих, відомого як «Гіві». СБУ це заперечує.

Про це Сугерей заявив в інтерв’ю журналісту Юрій Бутусову.

За словами Сугерея, першим його завданням в окупованому Донецьку мало бути викрадення російського офіцера для збільшення «обмінного фонду». Однак згодом від цієї ідеї вирішили відмовитися й поставили завдання убити «Гіві».

Сугерей стверджує, що підготовка до операції тривала два тижні у Маріуполі, на окуповану територію він заїхав разом з напарницею. Він пояснює, що після вбивства «Мотороли» Толстих боявся надовго покидати кабінет, але у нього була «слабкість» — жінки.

Чоловік стверджує, що однієї з таких жінок була «відома блондинка», яка й заклала вибухівку в кабінет «Гіві». Сугерей каже, що вона була на постійному зв’язку з його напарницею. Він додав, що після убивства бойовика вони з напарницею та цією дівчиною виїхали з непідконтрольної території.

Водночас в прес-центрі Служби безпеки України заперечили, що Сугерей має відношення до них.

Як зазначають «Новости Донбасса», ще у 2017 році так зване «МДБ» «ДНР» заявило, що до вбивства «Гіві» причетна 20 річна студентка Анастасія Петрига.

Сюжет російського телебачення про дівчину, нібито причетну до вбивства «Гіві»«Новости Донбасса»

Нагадаємо, «Гіві» був убитий під час вибуху в його кабінеті 8 лютого 2017 року.

Раніше журналіст Станіслав Асєєв, якого звільнили з полону бойовиків на Донбасі під час обміну 29 грудня 2019 року, заявив, що інші звільнені, Євген Бражніков та Олексій Кусков, знущалися з українських в'язнів у полоні бойовиків.

Пізніше одному зі звільнених з полону повідомили про підозру у катуванні інших полонених.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.