Звільнений із полону у самопроголошеній «ДНР» донецький журналіст та блогер Станіслав Асєєв 2 січня особисто зняв банер із написом «Free Aseyev» з балкона редакції видання «Український тиждень» у Києві.

Про це повідомляється на сторінці «Тижня» у Facebook.

«Сьогодні відбулася символічна подія: Стас разом з головним редактором «Тижня» Дмитром Крапивенком та Олександром Демченком з радіо «Свобода» зняли з балкона редакції плакат «Free Asyeyev» який у листопаді 2019-го повісили журналісти на знак солідарності з ув'язненим колегою», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перед тим, як Асєєв потрапив у полон, він був автором у цьому виданні.

Нагадаємо, 22 жовтня так званий «суд» засудив Асєєва до 15 років в’язниці.

За версією бойовиків, Асєєв з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України.

Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». Україна, зокрема, передала бойовикам колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській та бразильця Рафаеля Лусваргі. Також до обміну готували винних у теракті в Харкові біля Палацу спорту.

У межах обміну з так званими «ДНР» і «ЛНР» Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Натомість Україні передали 76 осіб. Так, з полону звільнили 12 військових, ще 64 звільнених — цивільні.

Нагадаємо, попередній великий обмін відбувся 7 вересня, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали та підозрювали у «шпіонажі».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Так, він співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

17 серпня 2018-го на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.

Поділитись: