У разі відмови звільнити п’ятьох колишніх беркутівців бойовики так званих «ДНР» і «ЛНР» відмовлялись передавати Україні полонених спецпризначенців.

Про це заявила представниця України у гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська в ефірі «Українського радіо».

За її словами, колишні беркутівці та організатори теракту у Харкові були додані бойовиками у список на обмін ще за президента Петра Порошенка — у 2015-2016 роках.

Однак українська сторона у 2017 році відмовилась їх передавати, зазначивши, що вони не мають стосунку до конфлікту на Донбасі.

«У відповідь нам сказали, що тоді не будуть звільнені ті спецпризначенці, які потрапили в полон і перебували на території ОРДО та ОРЛО. Відповідно ми залишили щонайменше п'ятьох наших хлопців на два довгих роки, які були потрібні для проведення наступних раундів переговорів, які нарешті увінчалися успіхом», — сказала Лутковська.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись: