УКРАЇНА

Звільненому з полону вченому Козловському припинили виплату пенсії як переселенцю

22 червня, 2018 11:56
УКРАЇНА/Звільненому з полону вченому Козловському припинили виплату пенсії як переселенцю
Зберегти
Вигляд
Звільненому з полону бойовиків українському ученому Ігорю Козловському припинили виплату пенсії як переселенцю через те, що він їздив закордон.

Звільненому з полону бойовиків українському вченому Ігорю Козловському припинили виплату пенсії як переселенцю через те, що він їздив закордон.

Про це Козловський повідомив у коментарі Громадському.

За його словами, йому не виплатили за два місяці — травень та червень. У Пенсійному фонді Козловському заявили, що припинення виплати пенсії пов’язане з його перетинанням кордону.

«Я дійсно їздив до Брюсселю, виступав у Європарламенті. Був у Лондоні в британському парламенті. Це були суто ділові поїздки, щоб поінформувати міжнародну спільноту щодо російської окупації, політв’язнів та військовополонених», — сказав Козловський.

У Пенсійному фонді йому заявили, що стосовно переселенців закріплена постанова, яка передбачає припинення соцвиплат, якщо вони перетнуть межі України.

Козловський наголосив, що його про це не попереджали до того, як він уперше поїхав за кордон після звільнення з полону.

Він додав, що зараз поновив процедуру виплат пенсії. Задля цього йому довелося знову писати відповідну заяву, оформлювати документи та підтверджувати, що він дійсно живе за вказаною адресою. Про цю ситуацію поінформовані народні депутати.

«А попереду в мене теж багато поїздок і в Чехію на міжнародну конференцію, можливо, і до Ватикану, і до Франції. Мені сказали, що кожного разу будуть припиняти виплати і я знову буду їх поновлювати», — сказав учений.

Він не знає, чи компенсують йому ті місяці, за які не виплачували пенсію.

На його думку, така постанова щодо переселенців є дискримінаційною.

«Я перетинаю кордон, а СБУ передає інформацію про це в Пенсійний фонд. Це обмежує конституційні права людини. І це ж стосується не тільки мене, а взагалі всіх переселенців», — заявив Козловський.

У грудні 2017 року за кілька тижнів до звільнення Козловського з полону повідомлялося, що його син Святослав не отримує пенсію від держави, яку йому мають виплачувати у зв'язку з інвалідністю першої групи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Що таке свобода»: лекція звільненого з полону філософа Козловського

Ігор Козловський — видатний український учений, який 2 роки пробув у полоні «ДНР». Він — один з найавторитеніших релігієзнавців на пострадянському просторі, автор понад 50 книжок. 

Козловського звільнили в межах обміну заручників на Донбасі 27 грудня 2017 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене повернули в мішку до підвалу, і я подумав: чи боюся я померти?» — інтерв’ю зі звільненим з полону вченим

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини