УКРАЇНА

Звільнений з колонії РФ політв’язень Костенко має повернутися в Україну 6-7 серпня — Геращенко

4 серпня, 2018 08:45
УКРАЇНА/Звільнений з колонії РФ політв’язень Костенко має повернутися в Україну 6-7 серпня — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Звільнений з російської колонії український політв’язень Олександр Костенко має повернутися в Україну на початку наступного тижня — 6 або 7 серпня.

Звільнений з російської колонії український політв’язень Олександр Костенко має повернутися в Україну на початку наступного тижня — 6 або 7 серпня.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

«Спілкувалася телефоном з Олександром. Каже, що вдихає перші ковтки на волі, от на свободі відчує себе тільки вдома, в Україні», — написала Геращенко.

За її словами, Костенко разом з українським консулом Геннадієм Брескаленком поїхали до українського консульства в Москві. Після — поїдуть в Україну.

Також телефоном з Костенком спілкувався президент України Петро Порошенко.

«Він великий молодець! Незаконне ув'язнення і роки важких випробувань не похитнули його твердої проукраїнської позиції. Олександр вдячний кожному, хто боровся за нього. Чекаємо його на рідній землі!», — написав президент у Facebook.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області вийшов кримський активіст, політв’язень Олександр Костенко. Українець відбув покарання, його звільнили за спливом терміну ув'язнення.

Влада Києва та уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку.

Омбудсмен повідомила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

Кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Пов`язані новини