УКРАЇНА

Звільнений з колонії РФ політв’язень Костенко вже перетнув російсько-український кордон — Геращенко

6 серпня, 2018 13:27
УКРАЇНА/Звільнений з колонії РФ політв’язень Костенко вже перетнув російсько-український кордон — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Звільнений з російської колонії український політв’язень Олександр Костенко вже перетнув російсько-український кордон з українськими дипломатами та консулами.

Звільнений з російської колонії український політв’язень Олександр Костенко вже перетнув російсько-український кордон з українськими дипломатами та консулами.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

Геращенко зазначила, що в Києві політв'язень має бути вже ввечері 6 серпня.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області вийшов кримський активіст, політв’язень Олександр Костенко. Костенка звільнили за спливом терміну ув'язнення.

Влада Києва та уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку.

Омбудсмен повідомила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

Кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

 

Пов`язані новини