УКРАЇНА

Звільнений з російської тюрми Костенко повідомив, що у нього зламана рука — омбудсмен

6 серпня, 2018 16:50
УКРАЇНА/Звільнений з російської тюрми Костенко повідомив, що у нього зламана рука — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
У звільненого з російської тюрми українця Олександра Костенка зламана рука. Про це він сам повідомив Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій.

У звільненого з російської тюрми українця Олександра Костенка зламана рука. Про це він сам повідомив Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій.

Вона поспілкувалася з Костенком телефоном.

«Тільки-но поговорила телефоном із Олександром Костенком. Він дуже втомлений, говорити йому важко. Каже, що в нього зламана рука і він потребує допомоги. Подякував за піклування. Він обов'язково пройде медичне обстеження, і всю необхідну реабілітацію», — зазначила вона у Facebook. 

За яких обставин Костенко зламав руку Денісова не повідомила. 

Водночас, як зазначає правозахисний рух «Меморіал», руку Костенкові могли зламати ще під час затримання.

«Пізніше, за словами Костенка, ув'язнені, пов'язані з адміністрацією СІЗО-1 Сімферополя, систематично тиснули на нього — морально і фізично. Його намагалися змусити визнати провину і примусити до співпраці з російськими спецслужбами», — повідомили в «Меморіалі».

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

Пов`язані новини