Війна

Звільнених з полону заручників опитають на предмет вербування Росією — глава СБУ

29 грудня, 2017 01:07
Війна/Звільнених з полону заручників опитають на предмет вербування Росією — глава СБУ
Зберегти
Вигляд
Звільнені з полону бойовиків українські заручники будуть опитані Службою безпеки на предмет їх можливого ​​вербування Росією.

Звільнені з полону бойовиків українські заручники будуть опитані Службою безпеки на предмет їх можливого ​​вербування Росією.

Про це глава СБУ Василь Грицак повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи буде СБУ перевіряти звільнених українських заручників на предмет їх можливого ​​вербування Росією, Грицак сказав:

«Так, звичайно, ми будемо їх опитувати щодо обставин їх перебування в полоні. Є таке поняття, як контррозвідувальне опитування, і ми обов'язково його проведемо».

Він пояснив, що контррозвідувальне опитування проводиться, коли обставини потрапляння в полон не до кінця з'ясовані.

«Крім того, ми прекрасно розуміємо, що по відношенню до наших військовослужбовців, та й до всіх громадян України, які перебувають або перебували в полоні, здійснюється не тільки фізичний та психологічний тиск, а й проводиться вербування», — наголосив Грицак.

Він нагадав, що наразі ще 103 українця перебувають в полоні. В цілому, в СБУ допускають перебування у полоні бойовиків 108 заручників. «Над поверненням решти ми обов'язково будемо продовжувати роботу», — сказав Грицак.

За його словами, СБУ також опитає звільнених полонених, які можуть надати дані про інших полонених українців на окупованому Донбасі та тих, хто вважається зниклим безвісти.

«Зараз ми обов'язково попрацюємо з тими хлопцями, які повернулися додому, проведемо детальне опитування: де, з ким, в яких місцях вони, можливо, мали контакти з тих людей, хто вважається зараз в полоні або зниклими безвісти, а таких, за нашими даними, 402 людини. Можливо, долю деяких з них нам і вдасться з'ясувати», — сказав він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Повернення додому: як зустрічали звільнених з полону українців в аеропорту Бориспіль (ФОТОРЕПОРТАЖ)

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Громадське стежило наживо за перебігом обміну та поверненням українських полонених додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини