У Мінветеранів розповіли про результати пілотного проєкту «Помічник ветерана»

Виконувач обов'язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун на конференції hromadske «Життя у тривалій війні», Київ, 30 травня 2024 року
Виконувач обов'язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун на конференції hromadske «Життя у тривалій війні», Київ, 30 травня 2024 рокуhromadske

За результатами пілотного проєкту Міністерства ветеранів під назвою «Помічник ветерана» у класифікаторі професій з’явилася професія фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Про це виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун сказав на конференції hromadske «Життя у тривалій війні».

Крім того, розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів, де прописали функціональні обов’язки, а також фінансування таких фахівців, яке врахували в бюджеті на 2024 рік.

За словами Порхуна, цей проєкт постанови містить дорожню карту щодо того, як фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб має працювати на місцях.

Також, на думку виконувача обов’язків міністра у справах ветеранів, постанову мають винести на розгляд уряду через два-три тижні.

«Загалом багато продуктів і кейсів, які виробляє Міністерство, дієві. Кейси працюють, ми нарощуємо [їх], працюємо над помилками й слухаємо критику», — сказав Порхун.

Нагадаємо, пілотний проєкт із впровадження в Україні інституту помічника ветерана стартував у липні 2023 року в чотирьох областях. У 2024-му його планували розширити на всю Україну. В держбюджеті виділили на нього 3,8 млрд гривень.

В уряді планували працевлаштувати від півтисячі до 15 тисяч помічників, які мають допомагати ветеранам на шляху повернення до мирного життя. Такими помічниками могли стати самі ветерани й ветеранки, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.