Епіфаній закликав усіх православних скинути «російське ярмо» та каже, що готовий до діалогу з Онуфрієм

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній, закликав усіх православних вірян, які раніше були парафіянами Української православної церкви московського патріархату, «відкинути російське ярмо».

Про це він розповів у етері національного телемаратону.

Архиєрей також наголосив, що ПЦУ відкрита до діалогу з вірянами без передумов, зокрема із предстоятелем УПЦ МП митрополитом Онуфрієм.

«Україна — демократична держава, і пишається високими стандартами свободи совісті. Але агресор не має використовувати нашу свободу проти нас самих», — наголосив Епіфаній.

Він також розповів, що для переходу громада повинна зібрати збори, ухвалити відповідне рішення і внести зміни до власного статуту. Епіфаній наголосив: «Ми відкриті, наші двері відчинені, наші серці відкриті, ми готові до єднання в цей непростий час».

Відповідаючи на слова митрополита УПЦ МП Климента про те, що ПЦУ пропонували об’єднатися, але «не почули нічого адекватного», Епіфаній зазначив, що такі слова є дивними. За його словами, Православна церква України неодноразово зверталася до УПЦ МП із закликом об’єднатися, однак їм відповідали лише ультиматумом.

Законопроєкт «проти УПЦ МП»

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.

Так, відповідальний орган має проводити релігієзнавчу експертизу організацій щодо підлеглості центрам упливу в рф. Якщо є порушення, релігійній організації видають припис, аби та їх усунула. Якщо організація порушить термін, щодо неї мають звернутися до адмінсуду з вимогою її «закрити».

Далі має відбутися суд, який вирішить, забороняти релігійну організацію чи ні. Під релігійною організацією мається на увазі не вся УПЦ МП загалом, а окремі юридичні особи, які її представляють. Тобто кожна окрема парафія, єпархія — і далі за церковно-адміністративною ієрархією. Станом на 2021 рік УПЦ МП мала 12,4 тисячі зареєстрованих організацій в Україні.

В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення назвали «розмитим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».

Після ухвалення законопроєкту в УПЦ МП заявили, що «Українська православна церква й надалі буде жити як істинна церква, а будь-які спроби її заборонити можуть призвести до дискредитації тих, хто цього прагне».