Ексдиректорка Довженко-Центру Гончарук остаточно програла суд щодо призначення на посаду

Суд ухвалив остаточне рішення щодо призначення Олени Гончарук на посаду очільниці «Національного центру Олександра Довженка». Раніше вона також програла справу в апеляції.
Про це повідомили в Держкіно.
Верховний Суд Касаційного цивільного суду відмовив Гончарук, яка вимагала в Держкіно укласти з нею контракт як із переможницею конкурсу на посаду очільниці Довженко-Центру в тій редакції, яку вона пропонувала.
До того в березні таке саме рішення ухвалив Київський апеляційний суд, який відхилив її позов. Ухвала Касаційного суду є остаточною і не підлягає оскарженню.
Більше контексту
У листопаді 2022 року Держкіно оголосило про зміну керівництва Довженко-Центру. Так, його гендиректорку Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків, а на її місце призначили «кризову менеджерку» Юлію Каждан. Однак працівники Центру й активісти влаштували акцію проти її призначення. І того ж місяця Каждан написала заяву на звільнення, оскільки «розчарувалась у культурній спільноті».
Сама Олена Гончарук залишилась на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру. Рішення відсторонити її від посади в.о. гендиректора у Держкіно пояснили збитковістю підприємства. Мовляв, Центр фактично не працює, здає 90% приміщень в оренду та отримує дохід (хоча за статутом є неприбутковим підприємством) та фінансування з бюджету.
Наприкінці грудня 2022 року Держкіно оголосило конкурс на посаду керівника Довженко-Центру. Напередодні другого конкурсного засідання проти в.о. гендиректора Довженко-Центру Гончарук відкрили кримінальну справу за фактом заволодіння державними коштами службовими особами Довженко-Центру.
У конкурсі на посаду керівника Довженко-Центру, який відбувся у лютому 2023 року, перемогла Олена Гончарук. Однак контракт між Держкіно та переможницею конкурсу так і не підписали, оскільки сторони не досягли згоди за 5 пунктами контракту. Водночас жінка та її адвокати кажуть, що розбіжності є за 25 пунктами.
У червні 2023 року Олена Гончарук подала позов проти Державного агентства України з питань кіно з вимогою укласти з нею контракт. Окрім цього, юридична компанія Axon Partners, яка представляє інтереси жінки, розкритикувала зміст контракту, пропонований Держкіно. Адвокати назвали цей документ«привітом із XIX століття до скасування кріпацтва».
- Поділитися: