Дівчина думала про самогубство й звернулась на лінію підтримки. Стверджує, що їй нахамили
Лінію підтримки з питань запобігання самогубствам Lifeline Ukraine розкритикували за нібито хамський стиль розмови консультантів. Засновник організації заявив, що вони розслідують кожну скаргу.
Про свій досвід hromadske розповіла Софія Бачила, яка двічі зверталася на лінію кризової підтримки Lifeline Ukraine.
За її словами, у ніч проти 1 квітня вона обмірковувала, як накласти на себе руки, «щоб не було боляче і не стати тягарем для родини в разі інвалідності через невдалу спробу самогубства».
Дівчина вирішила пошукати в інтернеті, як вчинити самогубство — і так натрапила на рекламу лінії кризової підтримки.
«І я подумала: хм, а що буде, якщо я їм напишу? Може я щось змістовне почую. Я очікувала, що в Україні вже мав би піднятися рівень онлайн-підтримки, тому спробувала їм написати», — зазначила Софія.
Спершу Софія розповіла консультанту, що шукала безболісні способи самогубства. Їй відповіли, що організація «не надає суїцидальних рецептів», а натомість допомагає тим, хто потрапив у складну ситуацію, та порадили звернутися до них телефоном.
Дівчина наполягала, що хоче спілкуватися через чат, але оператор і далі пропонував телефонну розмову, оскільки, як він пояснював, текстову форму використовують «здебільшого для інформаційного консультування».
Далі розмова набула вигляду суперечки. Коментар консультанта великими літерами збентежив Софію, а відповідь запитанням на запитання здалася їй пасивною агресією.
19 травня Софія знову звернулася до Lifeline Ukraine за психологічною підтримкою. Дівчина поскаржилася консультанту, що вона виснажена війною та проблемами в житті й що не бачить нічого доброго в майбутньому. Оператор відповів, що дівчині потрібна очна консультація з психологом і надав посилання із формою запису на безплатний сеанс.
Софія пояснила, що вже зверталася до психіатра, який виписав таблетки, а тепер, мовляв, їй просто потрібна розмова. Зрештою, їй усе одно порадили звернутися до психіатра або медичного психолога, пояснивши, що організація не надає психологічної підтримки, а лише — кризову, щоб запобігти самогубству.
«Я розумію, що може здатися, наче вони праві про лікування депресії, і що це не у їхній компетентності. Але насправді це просто вдала відмазка. Бо я зараз лікуюсь, мій стан стабільніший завдяки лікам, але якщо раптом стане погано, то, за їхньою логікою, я не можу дзвонити й просити підтримки», — зазначила дівчина.
Днями Софія поскаржилась на лінію підтримки Lifeline Ukraine на платформі X. Станом на 21 травня її допис, який переглянули понад 286 тисяч людей, отримав 4 тисячі вподобань. У коментарях деякі інші користувачі поділилися схожим негативним досвідом звернень на Lifeline Ukraine.
«Я теж туди дзвонила, коли в мене був психоз, панічна атака та потім психологічна травма. Так там оператор сміявся з мене та моєї ситуації», — поділилася користувачка cringeksesh.
Користувачка nothanks розповіла, що вона так само шукала підтримки, коли їй було погано на душі, але замість розради їй нахамили.
Інша користувачка під ніком «оленка-зеленка», навпаки, зазначила, що в неї залишись позитивні враження від звернення на лінію Lifeline Ukraine. Вона зауважила, що на той час це була єдина цілодобова лінія кризової підтримки.
Що відповіли в Lifeline Ukraine?
Засновник Lifeline Ukraine Пол Найланд розповів hromadske, що знає про скаргу Софії та розслідував її разом із колегами.
Він наголосив, що лінія підтримки щомісяця опрацьовує близько 4000 звернень.
«Працюючи на такому рівні, об’єктивно, що хтось може відчувати, що час від часу не отримав від нас необхідної допомоги. Коли ми чуємо скаргу, ми проводимо розслідування, а потім намагаємося повідомити результат цього розслідування особі, яка подала скаргу», — розповів Найланд.
Більше про Lifeline Ukraine
Це лінія підтримки з питань запобігання самогубствам та підтримки психічного здоров’я, яка працює цілодобово за номером 7333 або через чат на сайті. Спочатку її створили для допомоги ветеранам та їхнім родинам, але тепер вона обслуговує всіх людей з України, які відчувають суїцидальні думки або емоційні кризи.
- Поділитися: