НАБУ і САП привітали підготовку законопроєкту Зеленського про незалежність антикорупційних органів

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура привітали ініціативу президента Володимира Зеленського щодо підготовки законопроєкту про посилення незалежності антикорупційних органів.
Про це йдеться в соцмережах НАБУ і САП.
Інституції висловили готовність долучитися до обговорення та підготовки законопроєкту, а також подякували «за конструктивний діалог та зустрічі, які допомагають налагодити спільну роботу».
«Ми переконані, що збереження незалежності детективів і прокурорів, а також забезпечення принципу невідворотності покарання, що відображається законними вироками суду, є ключовими умовами для ефективного розслідування корупційних злочинів та виконання міжнародних зобовʼязань України», — додали в НАБУ і САП.
Раніше Зеленський оголосив, що подасть до Верховної Ради законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів, який, мовляв, також «забезпечить силу системі правопорядку».
Від керівників правоохоронних і антикорупційних органів, а також генпрокурора президент чекає «пропозицій тих норм, які мають спрацювати».
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
На тлі цього рішення в Києві тисячі людей вийшли на акцію протесту, скандуючи «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба», а також «Єрмака за двері». Протести також відбулися в низці інших міст, зокрема у Львові, Дніпрі, Одесі. Наступного дня мітинги продовжилися.
Напередодні ухвалення закону у працівників НАБУ та САП відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: