Представник Держдепу щодо повернення українських чоловіків: Україні потрібно серйозно вивчити ситуацію
У Державному департаменті США заявили, що Вашингтон не має жодного рішення чи офіційної позиції щодо спроби України повернути військовозобов’язаних чоловіків для захисту Батьківщини. Однак уряд США поважає право Києва визначати свою політику.
Про це офіційний представник дипломатичного відомства США у Брюсселі Деніел Сайзек заявив у коментарі «Радіо Свободі».
Він назвав «складним питанням» призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків мобілізаційного віку. Однак наголосив, що уряд України має право визначати свою політику.
«Немає жодного рішення чи позиції досі від уряду США — допомогти чи не допомагати Україні в цій галузі», — зазначив Сайзек.
Представник Держдепартаменту нагадав, що Європа, і «певною мірою» США вітали українців, які вирішили, що їм та їхнім родинам потрібно було виїхати з України.
Водночас Сайзек вважає, що Україні варто «інтенсивно та серйозно вивчити ситуацію».
Що передувало?
16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
Закон набуде чинності 18 травня, проте українські консульства вже перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Чому так сталося і коли відновлять надання послуг, читайте тут.
Крім того, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні.
Тим часом у Польщі та Литві допустили, що можуть посприяти поверненню до України чоловіків призовного віку. Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зауважив, що розуміє обурення поляків, коли вони бачать українців призовного віку «в готелях і кафе».
А ось в уряді Німеччини заявили, що рішення України про призупинення надання консульських послуг для громадян призовного віку на статус біженця не вплине.
- Поділитися: